Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Гурту «Буття» — 10 років!

Гурту «Буття» — 10 років!

Дата події:

  • 15 жовтня 2010 18:00 - 22:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

15 жовтня 2010 року о 18:00 в Музеї Івана Гончара київський фольклорний гурт «Буття» святкуватиме десятиріччя свого існування. У невимушеній атмосфері та автентичному звучанні гурт представить всі напрямки своєї діяльності. На вечорниці також запрошені провідні фольклорні колективи – друзі та колеги «Буття». Вхід вільний!

Про гурт «Буття»:

Гурт автентичної музики «Буття» створено у 2000 р. Виконувані твори записані членами ансамблю у фольклорних експедиціях. Понад 10 років експедиційної діяльності дозволило учасникам обстежити близько 300 сіл з Київщини, Черкащини, Вінниччини, Полтавщини, Сумщини, Чернігівщини, Харківщини, Полісся, Поділля, Бойківщини, Гуцульщини та Закарпаття. Назва ансамблю походить від першого слова в ряду синонімів: буття, існування, матерія, природа, що на противагу небуттю є образом життя. Також у гурті грає і співає четверо Бутів: Олег Бут, Оксана Бут (керівники), Василь Бут та Анастасія Бут. Метою сім’ї Бутів та інших учасників гурту «Буття» є збереження споконвічних традицій українців та нове життя сільської культури так званого «автентичного» напрямку в умовах сучасного міста.

У творчості «Буття» кожен регіон розкриває своє неповторне обличчя. Східна Україна, Слобожанщина і Полтавщина вражають контрастом між простими безтурботно-веселими танцями і тужливою, протяжною, на кілька голосів виспіваною лірикою; консервативне Полісся найкраще зберегло календарно-обрядові наспіви – ритмічні та прадавні звертання до Бога та пращурів; граційні, майже салонні польки та вальси з Тернопільщини контрастують із емоційно-напруженою мелодикою і ритмікою закарпатських коломийок, що нагадує багатьом драйв сучасного року; Бойківщина, Волинь, Гуцульщина, Поділля – годі перелічити самі лиш регіони, представлені у творчості гурту.

На сьогодні «Буття» є універсальним колективом, діяльність якого набагато ширша за традиційне уявлення про музичний колектив і фольклорний гурт: тут одночасно представлені інструментальна музика, чоловічий та жіночий вокал, побутові танці й обряди. З 2009 р. гурт “Буття” започаткував «школу українських побутових танців» (щовівторка о 19.00 за адресою вул. Червоноармійська, 14). Центральна Україна, Поділля, Полісся й Східна Україна мають багатющу танцювальну культуру, яка відрізняється від західної лаконічністю й простотою рухів, Західна Україна в свою чергу може похвалитися танцями майже постановочної складності, яка, втім, ніколи не сягає недосяжних висот для пересічної людини. За останні 5 років гурт «Буття» провів близько півсотні весіль та дівич-вечорів у повністю традиційному стилі.

Головним у своїй творчості «Буття» вважає безпосередній контакт зі слухачами. Тому музики часто сходять зі сцени, розпочинають танці й ігри в колі, які одразу перетворюють кожного глядача на співучасника. Невимушена та приязна атмосфера колових забав – хіба не цього часто бракує в сучасному житті, шаленому та напруженому!

Буття – учаcник практично всіх чільних фестивалів в Україні: Країна Мрій, Шешори, Трипільське Коло, Етноеволюція, Рожаниця, Ростоки, Київська Русь та безліч інших. Відмітимо участь й у закордонних фестивалях: Skamba Skamba Kankliai, Viljandi, Mykolajki Folkowe.

Секрет успіху «Буття» полягає в природній красі живої акустичної музики. Скрипка, бас, цимбали, барабан за тарілочкою, сопілка, чоловічий та жіночий автентичний спів – все це є самодостатнім й природнім у звучанні гурту.

Українська народна музика – це наше сільське минуле чи одвічна цінність? Досвід гурту «Буття» показує, що це – сучасна та затребувана міська музична течія.

Програма заходу:

Вечір матиме невелику офіційно-концертну, інтерактивно-танцювальну (поділ короваю, майстерклас для всіх охочих з українських побутових танців), вітальну частини, гостину та вільне спільне музикування. Початок о 18.00, завершення – о 22.00.
Розташування:
Етноклуб «Музей Івана Гончара».
Адреса Музею І.Гончара: Київ, вул. Івана Мазепи, 29. Їхати: від м. Арсенальна авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.

Фотографія:
У світлиці музею І.Гончара зліва направо: Василь Бут, Оксана Бут, Олег Бут, Анастасія Бут.

Про творче натхнення задуму вечора:
Мої батьки, як і багато інших міських жителів, у вихідні поспішали їхати в село, щоб дати лад городині. Сільські жителі, що мають інший темпоритм життя та більш вільний графік сільсько-господарчих робіт часто дорікали цим, «міським»: «Не дотримуєтесь ви традицій, довбаєтесь у землі на свята та неділю всьому селу на сором». Якось і моя бабуся вийшла на город і сумно хитаючи головою, схилилася на ціпок. Мати вже почала виправдовуватися, що іншого часу в них немає, а роботи непочатий край… Бабуся відповіла: «Доню, я тебе не засуджую, бо працювати взагалі не гріх. Але ж мені тебе шкода, що ти ніколи не відпочиваєш. Неділю ж Бог створив для спочинку».

Постійне відчуття робочих буднів для українців – нормативне. У нас багато календарних свят, але які з них ми по-справжньому святкуємо? Традиційно просиджуємо вільний від роботи час за телевізором або комп’ютером. Ми не уявляємо свята без застілля з алкогольними напоями. А музиканти у вихідні і святкові дні часто найбільше працюють – створюють свято для інших. Якось під час фольклорної експедиції спитала в гуцула, чому після двотижневої виснажливої праці – (колядування в Карпатах відбувається по 3-4 години в одній оселі) розколяда – гуляння з танцями до світанку влаштовується в музиканта-скрипаля. Відповідь була такою: «Два тижні родина його майже не бачила, тому скучила дуже. Та й музѝці рідко коли вдається гуляти, але якщо вже він гуляє – то від душі». От і наші душі бажають свята. Наперекір складнощам життя, роботі, хворобам та перемінам влади і погоди. То ж ми запрошуємо всіх бажаючих розділити з нами радість свята. Приходьте – потанцюємо і поспіваємо. Пожартуємо і пригадаємо минулі пригоди. Вигадаємо нові пригоди і переживемо їх разом. Спільно, як кажуть, легше … Ні, батька бити не будемо. Це він буде бити! У свій гуцульський барабан. А мені, як і завжди, по цимбалам, але цього разу натхненно. Від душі і серця.

Керівник гурту «Буття» Оксана Бут

Тримаймо зв’язок за тел. 410-73-58, 066 1721849
mail: oksana_but@ukr.net
Більше інформації на офіційному сайті гурту «Буття»: www.buttia.kiev.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити