Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Гуляння на Слободі з нагоди завершення «Всеїдного тижня»

Гуляння на Слободі з нагоди завершення «Всеїдного тижня»

Дата події:

  • 26 лютого 2011 - 27 лютого 2011 14:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» продовжує нагадувати всім про наші давні традиції. В суботу, 26 лютого, на ярмарковому майдані селища буде смажитись на рожні (рос. «вертел») цілісінький кабан з нагоди завершення «Всеїдного тижня».

Зізнайтесь, панове, більшість з Вас бачила, як смажиться ціла туша кабана лише в фільмах, проте в козацькі часи ця традиція була для наших прадідів звичайним явищем, особливо напередодні Масляної, тобто Колодія. Тиждень перед Масляною називався «Всеїдним тижнем».

Відомо, що після Масляної, або ж Колодія, заборонялось їсти не тільки м`ясні, але й молочні продукти, адже починався Великий піст, тож вередливим та перебірливим у стравах людям, кепкуючи, нагадували: «Ось прийде до Вас Великий піст, то всім прижме хвіст». Відтак останній перед Масляною тиждень називався «Всеїдним» або ж «Рябим». Аби Вас не заплутати, хочемо вказати, що цього року за народним календарем з 21 по 27 лютого «Всеїдний тиждень», а з 28 лютого по 6 березня «Масляна». Відповідно, з 7 березня розпочинається Великий піст.

Назва «Всеїдного тижня» пішла від того, що саме в цей період наші прадіди необмежено вживали скоромні страви. Протягом усього «Всеїдного тижня», а особливо в суботу та неділю, куми і свати, родичі й сусіди ходили один до одного на гостину, ситно та смачно частувалися, смажили на рожнах (рос. «вертел») кабанів, ягнят, перепелів та іншу дичину; гамірно катались на запряжених кіньми санях; парубки та дівки залицялись один до одного, влаштовували різноманітні забави та розваги. В суботу по обіді жінки та чоловіки організовували колективні складки чи сходки. Молодь гуляла окремими гуртами на вечорницях у шинку або в якійсь із хат, бо ж з настанням Великого посту будь-які розваги були неприпустимі і припинялись. Зрештою, «Всеїдний тиждень» тому і називався «всеїдним», що всі намагалися досхочу наїстися м`ясних страв. Наступний після Всеїдного тижня називався Сиропусним, або ж Масляною, на якому головною стравою було вже не м`ясо, а вареники з сиром та сметаною.

Для тих, хто дійсно хоче, аби його ніздрі відчули пряний солодкуватий запах смаженого на рожнах цілісінького кабана, перепілок, духм`яної домашньої ковбаси чи шматочка з проріззю сала, власноруч спеченого на вогнищі, щиро по-козацьки запрошуємо 26 лютого до нас на козацьку слободу святкувати завершення «Всеїдного тижня»! Запевняємо, що Ви не тільки зможете понюхати солодкого диму печеної на відкритому вогні свинини та птиці, але, якщо забажаєте, то й скуштуєте її та візьмете участь спільно з фольклорним колективом у народних гуляннях, покатаєте дітей на фургалці (прототип каруселі), спільно з козаками проїдетесь на запряжених кіньми санях або ж постріляєте з лука.

Народні гуляння з нагоди завершення «Всеїдного тижня» відбудуться на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» 26 та 27 лютого 2011 року.

Більше на mamajeva-sloboda.ua
Світлина basik.ru

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити