Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Графіка, акварель, скульптура Івана Гончара

Графіка, акварель, скульптура Івана Гончара

Дата події:

  • 18 червня 2010 - 27 червня 2010 17:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

18 червня 2010 року о 16:00 в Музеї Івана Гончара у Києві відбудеться відкриття виставки, приуроченої до 65-ї річниці Перемоги, Року ветеранів Великої Вітчизняної війни (1941-1945) та дня пам’яті І.М.Гончара “На війні рятує краса – України і Європи”. Виставка відкриває маловідомі сторінки творчої біографії Івана Гончара: акварелі і начерки часів війни та скульптурні портрети героїв війни.

І.М. Гончар, уже будучи Заслуженим діячем  культури і мистецтв УРСР і господарем хатнього музею українських старожитностей,  щораз повертався в спогадах до пережитої війни, до тих численних втрат, яких зазнав народ України в 1941 – 1945 рр. Іван Макарович у своїх записах неодноразово зазначав, як трепетно і бережливо жителі поруйнованих європейських міст ставилися до своїх культурних цінностей і з болем констатував: «А ми по своєму невігластву нищимо, продовжуємо нищити…».

Краєвиди  Дрездена, Відня, Берліна, Праги, польських  міст – це мелодія каменю, зафіксована на папері. Витонченість готичних храмів підкреслено чіткими прорисовками архітектурних елементів, а складні композиції віденських фонтанів – статично-монументальні і динамічні водночас. Округлість форм і плавність ліній в складних переплетіннях тіл і рухів  є результатом високої рисувальної майстерності митця.

В акварелях часів війни І.М. Гончар показує себе майстром етюду: композиційно довершені краєвиди – українські та західноєвропейські – вражають точністю відтворення зображень  з натури (і це в умовах бойових  дій!), а стримана кольорова гамма, плавні переходи від насичених зеленавих і сіро-рожевих до напівтонів – створюють особливий ефект легкості, притаманний акварелі, і, власне, обов’язковий в цій техніці образотворчості.

Особливої уваги заслуговує серія начерків і акварелей, виконаних в с. Давидовка (Східна Слобожанщина) восени 1942 р. Зворушливо-ностальгійні акварелі в колориті українського осоння, начерки хат під стріхами за плетеними тинами і перелазами, – в них туга за рідною домівкою. Власне, уже в цих роботах І.М. Гончар – художник-фронтовик – визначається як майбутній укладач «Живописної України» ХХ ст.

Погруддя  героїв війни виконані в перші  повоєнні роки в притаманній автору манері портретно-психологічної схожості і відтворюють образ воїна-переможця  – того, хто боронив і відстояв Красу – на всіх фронтах!

Виставка діятиме з 18 по 27 червня 2010 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити