Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Фестиваль циганського мистецтва «Амала-2010»

Фестиваль циганського мистецтва «Амала-2010»

Дата події:

  • 15 жовтня 2010 - 17 жовтня 2010 18:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

19 вересня 2010 року о 16-00 на “Мамаєвій Слободі” у Києві відбудеться офіційне відкриття ХІ Міжнародного фестивалю циганського мистецтва “Амала-2010”. Девіз фестивалю: “Дух циганської свободи – на козацькій Слободі”!

Прогулятися вулицями козацького селища можна як пішки, так і на конях: верхи, в циганській кибитці, на козацькому возі – одним словом, як кому заманеться.

Мандруючи вулицями козацької слободи, гості за водяним млином на леваді надибають справжнісінький циганський табір. Кибитки, вогнища, коні, лемент дітей, кури, гуси, запашні циганські страви, люди в строкатих національних костюмах і, певна справа, пісні… Циганський табір гостинно зустріне всіх охочих відчути правдивий дух свободи і романтики, навіч познайомитись з побутом, культурою і традиціями волелюбного циганського народу, який прагне поваги, визнання і толерантності суспільства.

Дорогою до табору охочі зможуть побувати у садибі титаря (церковний староста), де народна циганська майстриня Людмила Кірпарьова представить свої унікальні роботи – вишивані ікони, котрі вона люб’язно погодилась виставити на аукціон.

На роздоріжжі між «Шинком – коса над чаркою», садибами коваля та гончара гості здибають циганських та українських майстрів народних ремесел та промислів.

Між перекупками на ярмарку можна буде зустріти і відомих циганських ворожок, котрі зупинилися на ночівлю в української знахарки і травниці Насті Певної. Тож завітавши до хати ворожки, що стоїть під вербою біля вітряка, кожен бажаючий матиме нагоду в більш невимушеній атмосфері поспілкуватися з циганськими чорноокими ворожками, які уславились по всьому світі своїм даром передбачати майбутнє, пророкувати щастя-долю та зцілювати душу.

18:00 – циганське свято у козацькій слободі набирає обертів. «Неочікувано» для всіх циганська родина тут же ж на слободі вирішила відсвяткувати своє весілля. То хто ж відмовиться від нагоди ще раз завітати до табору та розділити з друзями радість сімейного свята? А відтак, зустріти весільний поїзд, привітати молодят, побажати їм щастя-долі зможе кожний, хто в цей час трапиться на дорозі запального циганського весілля!

18:55 – дзвони козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці ударом у Благовіст сповіщають про початок офіційної частини – відкриття XI Міжнародного фестивалю циганського мистецтва «Амала-2010».

На головну сцену, котра розташована під кроною «громового дерева» в центрі козацького селища «Мамаєва Слобода», піднімаються гості і учасники свята. Президент фестивалю – Народний артист України Ігор Крикунов – виголосить  промову. Свої вітання по черзі висловлять запрошені гості. А вже потім… Один за одним на сцену піднімуться учасники фестивалю: найвідоміші колективи і виконавці з України, Угорщини, Росії, Польщі… Вони подарують глядачам найкращі зразки світового циганського мистецтва – запальні циганські народні і сучасні пісні, романси, гарячі танці, інструментальні композиції. Не обійдеться, звичайно, і без відомих українських пісень.

Коли фестивальна програма дійде кінця та в нічному небі над витоком річки Либідь розстелиться зоряне шатро, прозвучить гімн фестивалю «Амала»!

Свято продовжиться феєричним дійством на воді.

!!! Щоб стати учасником свята, потрібно:

1. Придбати квиток вартістю 80 гривень в касі театру «Романс» (тел.: 277 87 97), або в касі «Мамаєвої Слободи» (тел.: 361 98 48, e-mail: kozakmamay@mamajeva-sloboda.ua, сайт: http://www.mamajeva-sloboda.ua
2. Дотриматись дрес-коду: елементи циганського або українського вбрання. Це може бути вишиванка, хустка, квітка чи яскрава стрічка на голові, капелюх, кушак, тощо.
3.  Неодмінно мати при собі гарний настрій і червінці в гаманці, щоб можна було взяти участь у аукціоні, придбати на згадку сувенір або поласувати чимось смачненьким в «Шинку – коса над чаркою».
4. Попередня акредитація для журналістів – обов’язкова (тел.: 361 98 48, e-mail: kozakmamay@mamajeva-sloboda.ua).

Більше на mamajeva-sloboda.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

0 відповідей до “Фестиваль циганського мистецтва «Амала-2010»”

  1. Ото клас! Чому в Києві такого нема?
    Шкода, шо запізно взнав та нема можливості поїхати на таке свято….

Залишити відповідь

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1147 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити