Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Дискусія в Музеї Івана Гончара на тему “Повернення творчих надбань родини Кричевських в Україну”

Дискусія в Музеї Івана Гончара на тему “Повернення творчих надбань родини Кричевських в Україну”

Дата події:

  • 16 січня 2013 16:00 - 18:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

16 січня (у середу) 2013 року, з 16:00 до 18:00 в Музеї Івана Гончара відбудеться засідання дискусійного клубу на тему “Повернення культурної спадщини: мистці-колекції-музеї-держава”. 

Минулого року Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара» засновано відкриту комунікативну платформу – Диспут-Клуб і Лекторій – з метою актуалізації нашої культурної спадщини через набуття та вдосконалення знань, обміну досвідом на різних рівнях, привернення уваги суспільства і публічного обговорення здебільшого ігнорованих, профанізованих або «закритих» з тих чи інших міркувань тем.

Цього січня виповнилося 140 років від дня народження Василя Григоровича Кричевського – чи не найбільш харизматичної постаті українського мистецтва І половини ХХ ст., фундатора стилю українського модерну в архітектурі, першого художника українського кіно, одного із засновників Української академії мистецтв, автора дизайну національного герба України «Тризуб», почесного члена Української вільної академії наук у США, академіка, професора, доктора мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України.

Історія мистецької династії Кричевських та доля їхнього культурного спадку, розпорошеного на трьох континентах, є показовими з різних точок зору. Повернення творчих надбань Василя Григоровича й інших членів родини в Україну, ініційоване його нащадками в різних країнах з 1993 року, порушує низку питань і проблем, зокрема у відносинах між приватними колекціями та державою. Які особливості культурної політики з репатріації наших культурних скарбів? У чому виклики та загрози, перспективи відносин між мистцями, колекціонерами, музеями і державою? Чи справді потрібні подаровані/повернені культурні цінності державним музеям і країні, чи гарантовано їм належне збереження й актуалізація, яка ступінь доступу до них у майбутньому самих дарувальників і суспільства? Ці й інші, дотичні, питання планується розглянути на засіданні Диспут-Клубу.

Василь Кричевський

До широкого обговорення з власними коментарями на тему дискусії пропонується виступ ВАСИЛЯ ЛІНДЕ-КРИЧЕВСЬКОГО (США), онука академіка Василя Григоровича Кричевського, одного з ініціаторів передачі мистецької і архівної спадщини родин Кричевських і Щербаківських низці українських музеїв у 2009–2013 роках, а також – супутній коментар голови правління благодійного фонду «ДАР» ВАЛЕНТИНИ ПОДГОРНОЇ про підтримку проектів, пов’язаних із мистецькою спадщиною родини Кричевських, і виступ професора, доктора історичних наук, фундатора Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному ОЛЕСЯ ПОШИВАЙЛА про втілення в життя ідеї створення Музею мистецької родини Кричевських.

До дискусії запрошено діячів української культури, науковців, політиків, керівників музеїв, міністерств і відомств, котрі мають досвід у сфері репатріації культурної спадщини.

Свою участь зокрема підтвердили Іван Драч, Микола Жулинський, В’ячеслав Кириленко, Юрій Богуцький, Василь Вовкун, Юрій Савчук, Неля Куковальська та багато інших експертів з культурної політики.

Запрошуються всі охочі!

Тел.: (044) 360-90-77, 362-44-62, honchar_museum@ukr.net

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити