Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Богородиця в народній іконі та стародруках

Богородиця в народній іконі та стародруках

Дата події:

  • 14 жовтня 2010 - 21 листопада 2010 03:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

14 жовтня 2010 року в День Святої Покрови о 17:00 в Музеї Івана Гончара відкриється виставка “Образ Божої матері в народній іконі та стародруках”.

Цей захід є спільним проектом двох установ – Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та Музею книги і друкарства України. Концептуальною ідеєю виставки є простеження багатогранної іконографії образу Богородиці на прикладі народних ікон та книжкової гравюри зі стародруків.

Музей Івана Гончара представляє на виставці Богородичні ікони XVIII – поч. XХ століть, написані народними митцями в різних регіонах України, зокрема Галичині, Гуцульщині, Східному та Південному Поділлі, Київщині, Полтавщині та Слобожанщині.

Музей книги і друкарства України презентує стародруки XVII – XVIII століть, видані в друкарнях Києво-Печерської Лаври, Львівського, Успенського братства, Почаївського, Унівського та Чернівського монастирів.

На відміну від  строгих, часом «неприступних і відстороненних» образів візантійських , балканських і до певної міри, російських ікон, українська ікона, і,  зокрема народна, була дуже близька людському сприйняттю. Народні малярі трансформували канонічні образи в народні, вносячи в них риси своїх  родичів та односельців. Відтак Богородиця нагадувала їм своєю зовнішністю рідних матерів, про що засвідчує народна пісня: «Намалюю матір на божничку в хаті, на божничок гляну – матір спом’яну…».

«Одна із функцій іконопису – це його духовність, що впливає не лише на емоції людини, а постійно її духовно виховує, облагороджує», – писав  у середині минулого століття Іван Гончар, який одним із перших збагнув мистецьку і духовну цінність народних ікон і зібрав їх понад 700 одиниць.

Відтак, експозиція «Образ Божої Матері в народній іконі та стародруках» презентує ікони та книжкову гравюру в подвійному зоровому і змістовому ряді. Перший ряд виявляє іконографічність сюжетів земного життя Богородиці –від  Її народження, введення в Храм і до страждань біля Розіп’ятого Сина-Христа та  Успіння. Другий ряд – висвітлює різновиди чудотворних ікон Божої Матері: «Охтирська», «Смоленська», «Печерська», «Почаївська», «Козельщанська», «Неопалима Купина», «Покрова» й інші.

В програмі вечора пісні до Богородиці у виконанні кобзаря, заслуженого артиста України  Тараса Компаниченка з гуртом «Хорея Козацька».

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка триватиме з 14 жовтня по 21 листопада 2010 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити