Свої перші кроки у світ писанкарства Станіслав робив у дитинстві, споглядаючи за маминими руками, які зі святим трепетом вишивали воском казкові візерунки на білому полотнищі яєць, а незабутня власноручно написана в десятирічному віці перша писанка з несміливими «гілочками ялинки» стала поштовхом до подальших творчих пошуків і створення особистого творчого доробку. Дороговказом на шляху до становлення були праці корифеїв українського писанкарства Віри Манько, Тараса Городецького й Тетяни Коновал із напрацювань яких юний писанкар черпав натхнення. Їхні книги розкривали глибокий зміст писанки, ознайомлювали із різноманітними техніками виконання, ілюстрували багатий світ регіональної орнаментації. У роботах Станіслава простежується любов до гуцульських взорів з їх частковою трансформацією, лемківських орнаментів і волинських етюдів. Вагоме місце у доробку митця посідає колекція травленої писанки, яка вражає творчим поривом і фантазією.
Народився 24 травня 1992 року в м. Володимир-Волинський Волинської області. Проживає у м. Львові.
Закінчив історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.
З 2011 року працює співробітником Львівської центральної бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі, здійснює опис стародруків та рукописів, а також реставрацію пам’яток письма та друку.
Деякі роботи писанкаря зберігаються у фондах Володимир-Волинського історичного й Волинського краєзнавчого музеїв, проте більша частина писанок Сергія Волощенка знаходиться у приватних колекціях жителів України (Волинської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської й Львівської обл.) та закордону (Австралії, Бразилії, Канади, Польщі й США). Автор провів ряд майстер-класів у м. Володимирі-Волинському, м. Мукачеві, м. Львові, смт. Брюховичах (близько Львова).
Провів 6 персональних виставок:
Брав участь у загальній виставці:
Конкурси:
Ярмаркова діяльність:
Майстер-класи:
вологість:
тиск:
вітер: