Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Марія Гайдай

Марія Гайдай
  • Марія Гайдай
  • rushnyk
  • sorochka
  • Ukrainian rushnyk
  • rushnyk
  • rushnyk

Творчість

Майстриня вишивки. У творчому доробку – оздоблені традиційними орнаментами чоловічі й жіночі сорочки, сукні, рушники, тощо.

Походження

Народилася 25 травня 1961 року у с. Блищанка Заліщицького району на Тернопільщині. Зараз тимчасово мешкає в Італії.

Освіта

Вижницьке училище прикладного мистецтва

Досвід

Після закінчення Вижницького училища прикладного мистецтва отримала направлення на роботу до м. Черкаси – працювала художником-майстром у складі експериментально-творчої лабораторії на фабриці художніх виробів ім. Лесі Українки. Там була учасницею польових експедицій групи молодих художниць-ентузіасток. Метою цих досліджень було вивчення вишивки віддалених сіл Черкаської глибинки.

За вісімнадцятирічний термін праці на фабриці, художниця взяла участь у створенні численних колекцій одягу, чоловічих та жіночих сорочок, суконь, сценічних костюмів для відомих артистів, рушників, скатертин, оздоблених вишивкою, вишуканими зразками орнаментів.

Надбавши досвід практичної роботи, Марія Гайдай наприкінці дев’яностих років передавала майстерність самодіяльним майстрам Черкащини, працюючи провідним методистом обласного центру народної творчості. У складі творчої групи обласного управління культури організовувала виставки, фестивалі народної творчості.

Та доля вносить свої корекції у життя людей. Тепер пані Марія тривалий час працює в Італії. Однак мисткиня не загубилася у Європейському просторі, зуміла творчо утвердитися. Вона є учасницею багатьох колективних виставок та фестивалів сучасного мистецтва та української культури у Римі, Салерно, Неаполі, зробила персональну виставку у місті Авеліно, 2007 року. Друкується в україномовних періодичних виданнях в Італії. Працює над відродженням етнокультури в середовищі української діаспори за кордоном.

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Підготував журналіст Василь Косий (використані витяги з книги про майстрів народного мистецтва Черкащини «Жива традиція»)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити