Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Марія Гайдай

Марія Гайдай
 • rushnyk
 • sorochka
 • Ukrainian rushnyk
 • rushnyk
 • rushnyk
 • Марія Гайдай

Творчість

Майстриня вишивки. У творчому доробку — оздоблені традиційними орнаментами чоловічі й жіночі сорочки, сукні, рушники, тощо.

Походження

Народилася 25 травня 1961 року у с. Блищанка Заліщицького району на Тернопільщині. Зараз тимчасово мешкає в Італії.

Освіта

Вижницьке училище прикладного мистецтва

Досвід

Після закінчення Вижницького училища прикладного мистецтва отримала направлення на роботу до м. Черкаси — працювала художником-майстром у складі експериментально-творчої лабораторії на фабриці художніх виробів ім. Лесі Українки. Там була учасницею польових експедицій групи молодих художниць-ентузіасток. Метою цих досліджень було вивчення вишивки віддалених сіл Черкаської глибинки.

За вісімнадцятирічний термін праці на фабриці, художниця взяла участь у створенні численних колекцій одягу, чоловічих та жіночих сорочок, суконь, сценічних костюмів для відомих артистів, рушників, скатертин, оздоблених вишивкою, вишуканими зразками орнаментів.

Надбавши досвід практичної роботи, Марія Гайдай наприкінці дев’яностих років передавала майстерність самодіяльним майстрам Черкащини, працюючи провідним методистом обласного центру народної творчості. У складі творчої групи обласного управління культури організовувала виставки, фестивалі народної творчості.

Та доля вносить свої корекції у життя людей. Тепер пані Марія тривалий час працює в Італії. Однак мисткиня не загубилася у Європейському просторі, зуміла творчо утвердитися. Вона є учасницею багатьох колективних виставок та фестивалів сучасного мистецтва та української культури у Римі, Салерно, Неаполі, зробила персональну виставку у місті Авеліно, 2007 року. Друкується в україномовних періодичних виданнях в Італії. Працює над відродженням етнокультури в середовищі української діаспори за кордоном.

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Підготував журналіст Василь Косий (використані витяги з книги про майстрів народного мистецтва Черкащини «Жива традиція»)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
 • Анжела

  Я у захваті!!! Все просто чудово!!! Чи можна познайомитись ближче, спілкуватись з пані Марією?

  • Пишіть пані Марії на її скриню, яка вказана у розділі «Зв'язок»

 • Анжела

  Повідомлення через «зв'язок» не відправляється! Я вже в адресі замінила @, та все одно безрезультатно. Жаль... Сподіваюсь, ще щось можливо зробити, аби потоваришувати з пані Марією?

  • hayday.m@gmail.com — це пряма робоча скриня пані Марії. Спробуйте ще так

   • Анжела

    Дякую, шановна Катруся! Дай Боже Вам здоров'я!

 • Мирослава

  Якщо ви така велика майстриня, то чому виставили фотографію на фоні інших людей, а не на фоні своїх робіт. Для такої майстрині заслабенькі роботи. В мене вишивки набагато кращі, але я себе не виставляю, а коли б виставила то затьмарила б вас однозначно.

  • Гончарова Юлія

   Пані Мирослава — дуже негарно з Вашого боку розпалювати тут такі дискусії. Ви дайте посилання на Ваші роботи — і ми порівняємо, чиї кращі!

   Пані Марія — у Вас шикарні роботи!!! Дякую за таку красу, до того ж, ще більш надихає те, що Ви живете закордоном і не забуваєте свого коріння! Наснаги Вам на подальшу творчість!

  • Ірина

   Тільки наші справи красномовніші за наші слова. Як Ви хочете затьмарити когось своїми роботами — то покажіть іх громаді, не жалійтесь... люди в своїй більшості дуже доброзичливі, але й обєктивніші... Ну ж бо!!! Чекаємо!!!

 • Софія

  Бачу пані Марія, що ви критики не любите, а справжні майстри приймають достойно і критику і вихваляння.

  • Безіменна авторко, яка вже називалася і Мирославою і Ольгою, а тепер Софією. Повідомляю Вас, що майстри не мають змогу витирати коментарі 🙂 Їх витираю я! Не виставляйте на показ свою поведінку, адже в мене особисто вистачить натхнення й надалі блокувати подібні відгуки 🙂 І не підписуйтеся іменем «Рукотворів», бо Ви не маєте до цього проекту ніякого стосунку. Люди, які відповіли на Вашу репліку вгорі, дали достатню оцінку Вашим думкам, і надалі дискусія не має сенсу, доки Ви не спроможетесь вислати свої роботи, і на ділі, а не словами продемонструвати свої вміння. 🙂

 • Лариса

  Шановна пані Марія! Як чудово що Ви впроваджуєте слов`янську культуру у Європі. Здоров я Вам і надхнення.

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1140 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити