Scythian gold has returned to the Ukrainian capital

Scythian gold has returned to the Ukrainian capital
March 3, 2012 23:42

Soon, a collection of unique antiquities is to be exhibited in the Ukrainian capital: sculptures, ceramics, weapons made of copper and stone; clothes; decorations from gold, copper, enamel and precious stones. Not long ago treasures of lost civilizations returned to the National Kyiv-Pechersk cultural reserve.

All these gold and silver works of Byzantines, Scythians and Rusiches have been exhibited during the recent 3 years in the best USA museums and created a furor there. According to the specialists, the exhibits belong to the period of IV century BC — V century AD.
Kyivites will be able to see the ancient treasures in April. The exhibition is promised to be free of charge, so the people willing to visit it will only have to purchase a general ticket to the Kyiv–Pechersk cultural reserve which costs 25 UAH.

culture.unian.net
The photo by gazeta.lviv.ua

If you find a mistake in the text, select it and press Ctrl + Enter, please
 • Настя

  Ну якщо вже 5 ст до н.е. — 5 ст н.е., то звідки там русичі узялися? Тут або датування виправте, або русичів замініть на слов'ян.

  • Руси, скіфи, українці — купа термінів, а суть одна.. 🙂

   • Настя

    Богдане, суть не одна. Русичі — це люди, які жили на Русі, а отже тут треба зважати на час існування Київської Русі. Русини — це вже ширше поняття, але вважаю доречним його вживання так само від часу утворення КР і хоч до сьогодні, як кому зручно. Скіфи — іраномовна народність, у нас з ними були спільні витоки за часів енеоліту, але не пізніше. Ми не є їхніми нащадками. Але у нас спільне коріння.

    • Це якшо в енциклопедіях ритися. А в житті все простіше)

     • Настя

      Богдане, ми перед цим з вами говорили стосовно фоторепортажу чи статті про виготовлення бандури. От уявіть, що у статті бандура названа кобзою, кобза — торбаном, а журналіст каже, що це тільки для вас різниця є, а в житті все простіше. Хоча різниця між цими інструментами менша, ніж між русинами і населенням на території України 5 ст до н.е. — 5 ст н.е. 🙂

      • На жаль чи на щастя я не можу говорити про часи, в які не жив. Але можу підозрювати що багато речей — це лише інтерпретації вже сучасних науковців, які би вони авторитетні не були. Коли археолог знаходить надзвичайно рідкісний глечик з тисячолітньою історією, то біля нього не стоїть його автор, який може озвучити багато речей. А тому назви, це лише наукові інтерпретації. Це немов із закритими очима говорити про слона, що він високий і стрункий, мацаючи його ногу. Мені імпонує думка, що різні назви народу в різні часові проміжки мають на увазі одне і те ж, бо історія не зафіксувала великих переселень на цій землі. Українці не виникли нізвідки. Просто різні слова були актуальними у різні часові проміжки. А тому дискусії щодо самоназви це дуже велика умовність. Так само як і новотвір «Київська Русь», бо Русь була одна, і це була дуже локальна територія, окреслена сучасними кількома областями, а вже пізніше їй попридумували купу назв, щоби розпорошити саме поняття. І політики тут не менше. Тому щоб поставити крапку в цій історії, просто назвуся і русом, і сарматом, і скіфом і українцем. Але скільки би назв не було, купа синонімів не робить з мене різних людей. Далі від дискусії про скіфів утримаюсь 🙂 На ці теми говорено-переговорено...)

   • Богдане, кльовий сайт!

  • ) Добре

   Настя, а звідки Ви взяли, що погане слово словяни має відношення до нас українців (скіфів) Ви, що десь бачили хоча б одне підтверждження, чи просто начитались окупаційних підручників історії, здається, що Ви брешете, вчиняєте ганебно як останя тварина

   • ну якщо я вже «остання тварина», то звертання на «Ви» звучить тут недолуго, вам так не здається? Хоч би ім'я своє написали, чи що, бо писати гидоту під псевдонімом кожне може.

    Тобто ви, українці, не є слов'янами? Ми особисто є слов'янами)) А не скіфами.

    І так, я начиталася підручників. Вірніше, не підручників. А наукових праць. Багато. Дуже багато. Достатньо, аби закінчити магістратуру з археології. І достатньо, аби зробити висновки. А не вестися на скіфсько-трипільський булшіт.

    А чого саме скіфи, поясніть мені? ну чому не сармати? Ми ж уже були «нащадками сармат» в історії, га?

 • Сергей

  Настя,..... гром аплодисментов!!!!!!!!

RecommendGo to Shop
What's newAll news
Subscribe to NewsletterHide
1140 users has subscribed
Our news on Google+ and Vkontakte
Project blogView All
Latest comments
Rukotvory, 2009-2019.Articles, photographs and videos are the intellectual property of their authors.
We welcome spreading of the content with obligatory references to the sources.
Site powered by Wordpress
Designed by: Bohdan Hdal
Facebook livejournal RSS/Feed

Notify us of a mistake

Please complete all fields!
Email-address must be correct!

Primary text:

Your correction:

Your name:

Your e-mail:

Send
Close