Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка творів декоративно-прикладного мистецтва «Обухівські майстрині-ювілярки»

Виставка творів декоративно-прикладного мистецтва «Обухівські майстрині-ювілярки»

Дата події:

  • 13 грудня 2014 - 14 лютого 2015

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
044) 425-12-66, www.dolesko.com

Більше відомостей:

З 13 грудня 2014 року по 14 січня 2015 рік в Центрі Української Культури та Мистецтва триватиме виставка творів декоративно-прикладного мистецтва «Обухівські майстрині-ювілярки».

Творча зустріч із учасницями виставки – 20 грудня о 12:00

Місто Обухів Київської області має давню історію, розвинену інфраструктуру та промисловість. Проте, справжнім багатством Обухова є майстрині декоративно-прикладного мистецтва, які пишуть історію рідного міста, вишиваючи легендарні обухівські рушники, створюючи віночки та керамічні дива.

Створення рушників – це щоденна творча праця Химиченко Надії, Власенко Віри та Ленди Валентини, які є членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України, шанованими майстринями художньої вишивки.

До слова, Химиченко Надія займається рідкісною справою для сьогодення – створює традиційні українські віночки. Окрім обухівських рушників та традиційних українських віночків до уваги глядачів у експозиції будуть представлені сучасні керамічні композиції художника-кераміста Галузи Марини.

Дуже несподівано, але склалося так, що в 2014 році усі чотири майстрині відзначили важливі ювілеї своєї життєвої стежини, що не могло залишитись поза увагою Центру Української Культури та Мистецтва. Це й стало приводом до виставки «Обухівські майстрині-ювілярки», яка триває з 13 грудня до 14 січня.

Отже, 20 грудня о 12:00 запрошуємо вас на зустріч із сонячними та щирими ювілярками. Ми разом будемо обмінюватись мистецьким досвідом, колядувати, дивитися телепрограму «Майстер-клас з Наталкою Фіцич» про майстерність Химиченко Надії й традиції створення українського віночка. До речі, майстриня закохана у віночки з 1987 року, а вже згодом захопилась вишивкою.

Обухівський рушник відрізняється традицію двобічної вишивки. У ньому нема лиця і звороту, обидві сторони однакові. Це глибинна народна мудрість: у людини повинно бути все гарно не тільки з лиця, видимої сторони (це наші вчинки), а й з невидимої, де знаходяться наші думки і почуття.

Значення обухівського рушника, кераміки та вінків ще мають у майбутньому відкрити і визнати у всьому світі. А найперше ми, українці, повинні прочитати закодовану в цих витворах інформацію і донести її до наступних поколінь, до інших народів.

Вхід вільний!

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити