Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка “Марія Примаченко. Неосяжне” у Мистецькому арсеналі

Виставка “Марія Примаченко. Неосяжне” у Мистецькому арсеналі

Дата події:

  • 9 лютого 2016 - 13 березня 2016

Місце події:

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс „Мистецький арсенал”
Київ, вул. Лаврська, 12

Більше відомостей:

З 9 лютого до 13 березня 2016 року у Мистецькому арсеналі у Києві триватиме ретроспективна виставка «Марія Примаченко. Неосяжне». До експозиції увійшли понад 300 творів видатної художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Фантастичний світ образів Марії Примаченко є унікальним мистецьким явищем, культурним феноменом, який поєднав у собі традиції народного малярства та особисту обдарованість художниці. Крізь зовнішню ліричність та наїв робіт Марії Примаченко, які йшли врозріз з офіційною радянською ідеологією, проглядають певні філософські пошуки художниці, сюрреалістичні мотиви ‒ все те, що дає право вважати мисткиню генієм, який не просто випереджав свій час, а створював власну реальність ‒ небачену, дивовижну, незбагненну.

Ретроспективна виставка «Марія Примаченко. Неосяжне» покликана подати творчість художниці як противагу радянської дійсності, яка нівелювала особистість і мала уніфікувати як звичайний побут, так світогляд кожного громадянина. За умов, коли мистецтво було перетворено на засіб пропаганди і виховання «нової людини», мистецький феномен Марії Примаченко для нас все ще залишається незбагненною таємницею.

З ранніх років Марія виявляла хист до малювання, захоплюючи батьків і односельців справжністю зображуваного нею. Саме краса природи стала підґрунтям для її самобутньої творчості. Під час навчання у Києві в Центральній експериментальній майстерні народного мистецтва при Київському музеї українського мистецтва, Примаченко плідно працювала, експериментувала з керамікою, створювала акварельні малюнки з фантастичними істотами, які згодом населятимуть власний Космос художниці. Саме ці творчі пошуки привели Марію до використання гуаші, насичені кольори якої дали змогу художниці переносити на папір всю строкатість баченого нею дивосвіту.

Крізь важку хворобу, обов’язкову працю в колгоспі, трагедію Другої світової війни, що відняла у Марії брата і чоловіка, обов’язкову працю в колгоспі, Чорнобильську катастрофу, яка опалила її натхненний рідний край, художниця пронесла любов до навколишнього світу, власне внутрішнє сяйво, яке поєднувалося з сильним характером і прагненням творити ‒ попри усе.

Музеєфікація творів Марії Примаченко розпочалася з 1930-х років, коли до Музею Державного музею українського мистецтва (тепер Національний художній музей України) надійшли перші 200 робіт художниці. Після створення у 1964 р. Державного музею українського народного декоративного мистецтва (тепер Національний музей українського народного декоративного мистецтва) твори М. Примаченко були передані до його колекції. Зараз у фондах музею зберігається найбільша частина творчого доробку Примаченко, яка налічує понад 650 одиниць.

На виставці «Марія Примаченко. Неосяжне» експонуватимуться роботи, які були створені у різні періоди творчості художниці, що дає можливість простежити зміни у техніці та манері, підкреслити виразну альтернативність творчого методу, який подекуди не співпадатиме зі звичним уявленням про роботи мисткині. Крім живопису на виставці «Марія Примаченко. Неосяжне» демонструватиметься кераміка її авторства та альбоми з малюнками художниці.

artarsenal.in.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити