Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка “ІВАН ГОНЧАР: ТВОРЧІСТЬ”

Виставка “ІВАН ГОНЧАР: ТВОРЧІСТЬ”

Дата події:

  • 27 січня 2016 - 29 лютого 2016

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

27 січня 2016 року о 18:00 в НЦНК «Музей Івана Гончара» (вул. Лаврська 19) відбудеться відкриття виставки живопису та скульптур великого українця Івана Гончара, приуроченої до 105-ї річниці з дня його народження.

Після відкриття виставки відбудеться урочиста розколяда з колядуванням, щедрівками, віншуванням, засіванням та спільною кутею.

Учасники:

“Буття”, “Божичі”, “Занедбанці”, “Роксоланія”, “Райгородок”, “Рожаниця”, “Орелі”, “Баламути”, “Левеня”, Сусанна Карпенко з проектом “Візерунчаста розколяда”, “Хорея козацька”, гурт с.Козацьке Бобровицього р-ну, хор “Гомін”.

Виставку «Іван Гончар: творчість» приурочено до 105-ї річниці Митця. На ній представлено творчий доробок майстра 1950-х – 1980-х рр. Саме в цей час формувався хатній Музей українських старожитностей Івана Макаровича Гончара, і саме в цей час він найбільш активно працював як художник, скульптор і вчений-етнограф, краєзнавець.

Краєвиди, створені в численних подорожах Україною, відображають еволюцію живописного стилю Гончара-художника: від реалістичних із легким вкрапленням імпресіоністичних тенденцій – до виразно символічних. Врівноваженість, спокій, замилування красою в 1950-х – 1960-х рр. змінюється передчуттям тривоги, очікуванням невідворотності втрат, особливо в 1970-х.

І нарешті, в 1980-х художник створює серію робіт декоративно-площинного характеру, які й стали результатом довготривалих творчих шукань й засвідчили трансформацію митця від реалізму до етнографізму народних типажів – і в живописі, і в скульптурі.

Живописні роботи представлені за темами – історичні краєвиди, сільський ландшафт і архітектура, пам’ятні місця, фортеці і замки; портрети родичів І.М. Гончара – батька, матері, племінників – у народному вбранні; звичаї та обряди українців; народні типажі, українське народне вбрання.

Скульптурні роботи – портрети видатних діячів української історії і культури: козацьких ватажків, народних героїв, видатних письменників і музикантів минулого і сучасників митця, народні типажі, дрібна пластика в стилі народної іграшки – засвідчують надзвичайну професійну майстерність, тонкий психологізм і глибину історико-філософських осмислень створених Гончаром пластичних образів.

Доповнюють виставку аркуші історико-етнографічного мистецького альбому «Україна та Українці» – як демонстрація авторського стилю художника й етнографа-дослідника водночас, де світлини поселян у народному вбранні постають в обрисах орнаментальних замальовок – чи то в гончарних виробах, чи у фрагментах вишиття чи ткацтва, – і здебільшого датовані й ідентифіковані автором.

Фото з альбому «Скульптура І.М. Гончара» доповнюють візуальний ряд скульптурних портретів тими образами, які знаходяться в інших музеях України, або ж є в фондовому зібранні НЦНК «Музей Івана Гончара», але потребують реставрації.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити