Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Великий Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Калина об Різдві»

Великий Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Калина об Різдві»

Дата події:

  • 8 червня 2013 10:00 - 20:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка спільно з Центром народознавства «Козак Мамай» та Центром Української Культури та Мистецтва запрошують вас взяти участь у науково-мистецькій акції – Великому Всеукраїнському фольклорному фестивалі «Калина об Різдві», який відбудеться 8 червня 2013 року на території Козацького селища «Мамаєва Слобода» (адреса: Київ, вул. Михайла Донця, 2).

Розглядаючи фольклористику як базову галузь гуманітарних знань, кафедра фольклористики Інституту філології як єдина в Україні випускова кафедра зі спеціальності «Фольклористика» та юридичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка запроваджують інтердисциплінарний вектор дослідження національної традиції із дотриманням концепції інтеграції теоретичного та прикладного вивчення фольклорного феномену. Тому невід’ємною складовою наукового форуму є виставка виробів народних майстрів та зразків народного малярства, інтерактивні методи засвоєння традиційних знань – майстер-класи з народних ремесел, народного танцю, народної гри, виступи народних фольклорних гуртів. Ви побачите відтворені носіями регіональної традиції прадавні календарні обряди: гаївки, весняні молодіжні гуляння «На вигони», «Водіння Куста», «гоніння Шуліки» та інші. А також під шелест гордих козацьких стягів переконаєтесь на віч, що козацькому роду нема переводу!

У межах Науково-мистецького заходу – Сьомі фольклористичні читання, присвячені вітчизняному фольклористу-казкознавцю, засновнику кафедри фольклористики Шевченкового університету, професору Лідії Дунаєвській та Великий Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Калина об Різдві», на який запрошені творчі колективи із різних регіонів України.

Такий широкий формат заходу сприятиме не лише взаємозближенню та взаємопізнанню культурних надбань різних етнографічних груп українства, але й обов`язково зумовить до налагодження особистих контактів, що є на сьогодні вельми важливим й дозволить не на словах, а на ділі осягнути сучасну фольклорну мапу України.

Орієнтовний план заходів

Календарно-обрядова творчість весняного та літнього циклу

10.00 – 19.00 – Ярмарок та виставка народних майстрів та умільців. Ярмарковий майдан «Мамаєвої Слободи»
11.30 – 12.00 – Святочний молебень в Ставропігійній козацькій церкві в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі». Виконання народних псалмів. Молитва за Україну.
12.00 – 12.20 – Відкриття-благословення науково-мистецької акції «Калина об Різдві». Гімн України у виконанні народного ансамблю української музики «Роксоланія». Під час виконання гімну відбудеться спільне розгортання учасниками заходу одного з найбільших полотнищ Державного прапора України площею понад 900 м2.
12.20 – 13.00 – Кінний козацький герць найкращого в Європі підрозділу козаків «Мамаєвої Слободи» під орудою наказного отамана Олега Юрчишина. «Св. Юрій на білому коні» відкриває ворітонька – поливає всіх учасників та гостей дійства водою. Веснянка. Спільний кривий танець.
13.00 – 17.00 – Виступи та майстер-класи зі співу, традиційної дитячої гри, народного танцю та ремесел від дитячих фольклорних колективів з різних регіонів України:

  • Народний ансамбль української музики «Роксоланія»
  • Народний фольклорно-етнографічний колектив «Родина» (с. Підвисоке Снятинського району Івано-Франківської області)
  • Зразковий дитячий фольклорно-етнографічний колектив «Золота криниця» (с. Велимче Ратнівського району Волинської обл.)
  • Народний фольклорно-етнографічний гурт «Брикса» (Вінницька обл., с. Бохоники)
  • «Троїсті музики» (м. Слов’янськ Донецької обл.)
  • Народний ансамбль танцю «Смеречина» (Чернівецька обл.)
  • Фольклорний гурт «Спадщина» (м. Драбів Драбівського р-ну Черкаська обл.)
  • Молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці» (Хмельницька обл.)
  • Народний фольклорний ансамбль Полтавської державної аграрної академії «Маланка»
  • Дитячий фольклорний гурт «Будимир» (с. Хотів)
  • Фольклорний гурт «Червона калина» (с. Лука)
  • Фольклорний гурт «Божичі» (м. Київ)
  • Інструментальний фольклорний гурт «Баламути» (м.Київ)
  • Фольклорний ансамбль «Кралиця» (м.Київ)
  • Дитяча фольк-студія «Правиця» (м.Київ)
  • Дитяча фольклорна школа «Орелі» НЦНК «Музей Івана Гончара» (м.Київ)
  • Дитячий фольклорний гурт «Райгородок» (м.Київ)
  • Дитячий фольклорний ансамбль «Берегинька» (м.Київ)
  • Дитячий фольклорний ансамбль «Яворина» (м.Київ)

17.00 – 18.00 – «Воротаре, воротарчику, відтвори ворітонька!» Фольклорне дійство. Велика сцена козацького селища «Мамаєва Слобода»
18.30 – 20.00 – Данець. Народні танці за участю гурту «Баламути». Центральний майдан «Мамаєвої Слободи». Сьомі фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській.
13.00 – 15.00 – Пленарне засідання наукової конференції. Наукові доповіді з проблем теорії, історії, методології фольклористики. Нагородження лауреатів Премії імені Лідії Дунаєвької. Приміщення скарбниці «Мамаєвої Слободи»
16.00 – 18.00 – Секційні засідання наукової конференції:
• Фольклор України як націєтвірний чинник
• Казкознавство в Україні: історія, сучасність, перспективи розвитку
• Правова культура в Україні
• Фольклористика в Україні: здобутки, проблеми методології, перспективи розвитку
• Фольклорний процес у сучасному інформаційному просторі
• Фольклор та фольклористика етнографічних регіонів України
• На перехресті двох культур: взаємодія народнопоетичної та художньої творчості
• Етномузикознавство: історія дослідження та нові методологічні підходи
• Україна і світ: полілог культур
• Дитячий фольклор та фольклор для дітей

Метою Великого Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Калина об Різдві» є презентація регіональної традиції етнографічних груп України. Головним завданням – протидія «шароварщині», насаджуваній засобами масової інформації, що часто традиційну культуру титульної нації пропонують у бутафорному «попсовому» варіанті. Тому маємо на меті репрезентувати автентику української традиції зі збереженням сакральних смислів, питома вага якої функціонує на українських теренах і досі. Колективи-носії автохтонного фольклору – зазвичай аматори, які не отримують гонорарів за творчість, тому і не причетні до т.зв. «масової культури».

Креативне вирішення мистецької складової заходу – від Народного артиста України – єдиного в Україні професійного режисера народних обрядодійств – Василя Вовкуна, за участі Заслуженої артистки України Анжеліки Рудницької та козака Левушківського куреня Війська Запорозького Низового Костянтина Олійника.

Ми, науковці, та Козацьке селище «Мамаєва Слобода» прагнемо зробити фестиваль щорічним, аби студенти-фольклористи, кияни та гості міста мали змогу прилучитися до істинно народної культури. Також зацікавлені у співпраці з усіма освітніми та культурними колами, тому запрошуємо Вас до знайомства. Раді будемо бачити Вас, носія культурного етнічного надбання, на нашій гостині.

Дрес-кодом заходу передбачено наявність в одязі елементів етнічного традиційного костюма.

З повагою,
Олена Івановська, завідувач кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити