17 Лис 2010 00:21 Вісті

Завдяки народному мистецтву в Китаї дізналися про Україну

Завдяки народному мистецтву в Китаї дізналися про Україну

Київська майстриня Тетяна Протчева півроку провела у Шанхаї (Китай) на виставці ЕКСПО-2010. Там з-поміж інших обраних українців представляла Україну, знайомила іноземців з українською культурою та традиціями. Для цього мисткиня безупинно проводила майстер-класи з вишивки для китайців та гостей виставки.

Зокрема, під керівництвом пані Тетяни була створена вишита карта світу, яку по завершенні виставки передали у музей ЕКСПО Шанхаю. До вишивання карти, окрім українських депутатів, що час від часу приїжджали на виставку, долучилися учасники 192 країн і всі охочі відвідувачі заходу.

“Ця карта є об’єднуючим символом Експо, – каже Тетяна Протчева. – У такий спосіб про Україну дізналися у світі. Якщо в майбутньому Україна не буде мати можливості брати участь у подібних виставках ЕКСПО, то завдяки цій карті наша країна буде ніби-то постійним учасником цієї виставки. Не всі експонати брали в музей і тому мені особливо приємно, що ця карта їм сподобалася”.

Окрім того, завдяки акції з вишиття карти, за словами майстрині, про Україну дійсно багато дізналися. “Я бачила, що її показували на екранах у метро, по місцевому телебаченню. Я коли захворіла і приходила в лікарню, то мені казали: О, я вас бачила, це ви вишивали, ви з України?! А коли я купувала на базарі фрукти, мені посміхалися і казали, що теж бачили мене” – хвалиться Тетяна Протчева.

За її словами, “Україна чи не єдина країна, в павільйоні якої постійно працювали майстри з народного мистецтва. Усі інші країни представляли себе через сучасні технології”. Виставку ЕКСПО відвідало шестеро майстрів України з різних видів традиційного народного мистецтва, зокрема соломоплетіння, гончарства, народного розпису, писанкарства. Усі вони ділилися своїм вмінням з іноземними представниками.

Виставка ЕКСПО тривала з 1 травня по 31 жовтня 2010 року. В ній взяли участь 246 країн і міжнародних організацій.

Текст Катерини Качур
Світлини з виставки Тетяни Протчевої