04 Кві 2012 16:59 Вісті

В Музеї Івана Гончара почала діяти дитяча школа мистецтв “Орелі”

В Музеї Івана Гончара почала діяти дитяча школа мистецтв “Орелі”

З квітня 2012 року в Музеї Івана Гончара починає діяти дитяча школа «ОРЕЛІ». Майстри народної творчості, фольклористи, музиканти, художники навчатимуть дітей народному співу, грі на музичних інструментах, танцю, традиційним ремеслам та малярству.

Виховання, передання знань і навичок, навчання роботі й творчості – усе це синтезовано у багатовіковому традиційному досвіді українців. Народ виплекав форми і методи розвитку, навчання та виховання дитини у природний спосіб, що починається забавкою, грою, піснею, а згодом стає незмінним досвідом, вчить пізнавати світ, жити, працювати, творити. Набуті знання, вдосконалені протягом століть, не втрачають актуальності й сьогодні, адже більшість сучасних виховних методик створені на принципах та засадах, сформованих народною практикою. Розвиток мовлення, пам’яті, моторики, координація рухів, просторова орієнтація, набуття вмінь логічно та творчо мислити закладено у різних жанрах народної творчості, які вдало поєднують у собі естетичне та практичне.

Для немовлят та їх батьків у школі при Музеї відбуватимуться майстер-класи з вивчення колискових пісень, забавлянок та потішок, які сприяють здоровому розвитку дитини і є потужним засобом налагодження емоційного й духовного зв’язку дитини з батьками. Вони дають можливість дитині з перших днів життя поринути у світ слова, ритму, звуку, інтонації.

Дітей починаючи з двох років навчатимуть співати, грати на сопілці, окарині, скрипці, гончарувати, писати писанки, ткати, вишивати, малювати. Діти зможуть поринути у щирий і безмежний світ народного мистецтва, познайомитись з народними шедеврами − іконами, керамічними виробами, писанками, вбранням з унікальної збірки Музею Івана Гончара. Учні школи “Орелі” вивчатимуть кращі зразки народних пісень, дитячих забавлянок, традиційних ігор та обрядів. Пізнаючи традиційну культуру, діти зможуть розкривати свій внутрішній світ, який до певного віку не має обмежень, стереотипів та штампів, чим споріднений з народним мистецтвом. Свобода мислення, свобода творчості, відсутність заборон і «неправильних» кроків на шляху опанування традиційних знань і вмінь надасть можливість кожній дитині сповна розкрити себе.

Запис та інформування:
(067)316-68-79 – Мирослава Вертюк;
(096)470-54-95; (099)717 38 42– Ольга Карапата

Розклад занять дитячої школи “Орелі”

[table id=18 /]

*м/г – молодша група (2 – 6 років); * с/г – старша група (7-16 років); * інд – індивідуальні заняття