26 Чер 2012 23:31 Вісті

Українські майстри їдуть на фестиваль в Туреччину

Українські майстри їдуть на фестиваль в Туреччину

Троє майстрів з України візьмуть участь у 13-му Міжнародному фестивалі культури та мистецтв у містечку Бююкчекмедже, що у передмісті Стамбула в Туреччині. Зокрема, свою яворівську іграшку покаже Оксана Когут, авторські ляльки-мотанки Наталка Катриченко, а ткані вироби та вишивку своєї родини Лариса Пілюгіна.

Цьогорічний фестиваль в Бююкчекмедже триватиме з 25 червня по 7 липня 2012 року. Щороку на це дійство приїжджають виконавці фольклорних пісень та танців, а також народні майстри з різних країн світу. Головною метою свята є пізнання культури, мистецтва та мови різних народів світу. Фестиваль відвідують понад 3 тисячі іноземних туристів, а ще більше місцевих мешканців. Фестиваль розташований вздовж берега Мармурового моря, тому там завжди прохолодно.

Цього року у фестивалі візьмуть участь 1200 художників з понад 50 країн в якості учасників і спостерігачів. Зокрема, на Міжнародну виставку виробів народного мистецтва, яка відбудеться в рамках фестивалю, свої твори готують майстри з десяти країн: Німеччини, Болгарії, Косово, Македонії, Нідерландів, Північного Кіпру, Угорщини, Сербії, України та Туреччини.

На фестивалі можна буде побачити:

  • Міжнародні змагання з фольклорних танців,
  • Скульптурний симпозіум,
  • Міжнародну виставку виробів ручної роботи,
  • Виставки автентичних та сучасних творів,
  • Міжнародний конкурс фотографії,
  • Гала-концерт

Докладніше про Бююкчекмедже

Містечко Büyükçekmece розташоване на території Туреччини і є основним районом в провінції Стамбул. Більша частина міста лежить вздовж берега Мармурового моря і захоплює європейську частину материка. Ділянка міста, яка знаходиться в європейській частині, містить основні промислові потужності регіону.

Місто будувалося протягом тривалого часу. Під час його створення мешканці багато разів заселяли всю його територію і з часом покидали її. Таке переселення пов’язане з тим, що на місто регулярно нападала армія Босфора. Існує думка, що саме на території цього міста раніше знаходилася грецька колонія Афіпа. Саме ж місто розташоване навколо затоки і Мармурового моря. Інженер Сінан, який був вихідцем з османської імперії, сконструював і звів тут міст, який розділяє Мармурове море і затоку.

На території міста Бююкчекмедже є руїни караван-сараю, це повністю підтверджує, яку величезну роль для міста грав шлях в Європу. Після виникнення Османської імперії і завоювання Константинополя Бююкчекмедже не був заселений, і тут ріс ліс. Поступово тут почали селитися турки, які мігрували з Балкан і Кавказу.

Ще у 1920-ті роки, одразу після встановлення Турецької Республіки, тут була сільська місцевість, з одноповерховою забудовою і сільськогосподарськими угіддями. Зараз місто розбудувалося і має добре розвинену інфраструктуру. Бююкчекмедже завдяки піщаним пляжам і довжині берегової лінії популярне місце відпочинку городян.

“Рукотвори”