Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Музей Гончара обрав найкращі писанки з-поміж півтисячі

Музей Гончара обрав найкращі писанки з-поміж півтисячі

У Києві визначили 30 переможців конкурсу великодньої атрибутики та писанок «Ой нумо, нумо, заплетемо шума» в рамках Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «Орелі». Захід організував Національний музей імені Івана Гончара. За звання змагалися близько 200 дітей віком від 4 до 18 років.

Журі обирало з понад 150 робіт, які загалом містили близько півтисячі писанок. Витвори учасники надіслали з 13 областей України. Зокрема з Луганщини (міст Алчевськ, Перевальськ, Лисичанськ, Сватове, Сєвєродонецьк), Волинської (Володимир-Волинський), Сумської (Конотоп, Ромни, Ямпіль), Львівської (Стрий), Донецької (Торез), Хмельницької (Хмельницький, Шепетівка), Закарпатської (Хуст), Київської (Обухів, Переяслав-Хмельницький, Фастів, Васильків), Вінниці, Чернігова, Кіровограда, Миколаєва, Харкова, Хмельницького та столиці.

Окрім того, в межах підготовки до конкурсу на організованих Музеєм майстер-класах розписувати писанки навчилися близько тисячі киян.

студія художнього розпису

Стадниченко Ганна (Центр народних ремесел для дітей та юнацтва, м. Чернігів, студія художнього розпису, керівник – Стадниченко Т.П.)

А сам конкурс передбачав створення писанок, мальованок, писанкових композицій, плетених і наповнених великодніх кошиків, великодніх рушників. Найважливішою вимогою було дотримання традиційності та регіональних особливостей писанкарства.

Роботи оцінювали члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Заслужені майстри народної творчості на чолі з директором Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петром Гончаром.

писанки

Гурток «Писанкарство» Конотопської середньої школи №7 ім. Г.Гуляницького, керівник – Тарасенко Оксана

Відзнаки отримали три десятки робіт-переможців у семи номінаціях: «Великодній кошик (плетіння)», «Великодній кошик», «Великоднє деревце», «Великодня композиція», «Збереження та правдиве відтворення регіональних традицій», «Великодня витинанка», «Майбутні майстри», а це — 10 третіх, 8 других і 12 перших місць.

Переможцям подарували набори для малювання, пізнавальні книги і диски, а також рукотвори – плетені кошики, іграшки з дерева, глиняні намиста та свищики.

Петро Гончар

Церемонія нагородження переможців, 8.04.2010, НЦНК "Музей Івана Гончара". Петро Гончар вручає нагороду

Відзнаками І першого ступеня нагороджені:

  1. Бортник Софія (Київський палац  дітей та юнацтва, майстерня «Лозоплетіння», керівник – Лугова З. І.)
  2. Бойко Віта, Коваліцька Наталія(Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів, керівник – Гавриленко Л.П.)
  3. Моспаненко Вікторія (Фастівська школа народної майстерності, керівник – Коломієць Анастасія)
  4. Чала Яна (Загальноосвітня санаторна школа-інтернат для дітей, хворих на сколіоз №13, м. Харків, гурток «Творча студія СВІТЛЯЧОК», керівник – Ходячих С. Ю.)
  5. Дармостук Ольга, Глущенко Ольга, Турукіна Наталія (Центр дитячої та юнацької творчості м. Василькова, зразкова школа писанкарства «Дивосвіт», керівник – Турукіна Л. В.)
  6. Родинний центр «Як намалювати птаха...» при Печерській гімназії №75 м. Києва
  7. Болдирева Василина, Супрун Інна (Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка», керівник – Стороженко Т. О.)
  8. Крачун Софія (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
  9. Котляров Іван (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
  10. Кісліцин Денис (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
  11. Мірошниченко Михайло (Алчевська приватна школа «Гармонія», керівник – Луткова О. А.)
  12. Бульба Тарас, Руднюк Ніна, Артамонова Анастасія, Артамонова Ірина, Бабенко Юлія, Прима Оксана (ДЦЮТ Дніпровського району м. Києва, гурток «Чарівна соломинка», керівник – Павленко Р. А.)

Гран-прі — робота учениць Хмельницького палацу творчості  дітей та юнацтва Шерстинюк Богдани та Войтишиної Віти (гурток «Роксолана», керівник – Делікатна С.М., гурток «Сувенірний», керівник — Воскобойникова І.О.).

Хмельницькbq палац творчості дітей та юнацтва

Шерстинюк Богдана, Войтишина Віта Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва (гурток «Роксолана», керівник – Делікатна С.М., гурток «Сувенірний», керівник - Воскобойникова І.О.)

Відзнаки ІІ ступеня отримали:

  1. Лоскутова Анастасія (Київський палац  дітей та юнацтва, майстерня «Лозоплетіння», керівник – Лугова З. І.)
  2. учні 5-го класу Середньої загальноосвітньої школи №6, м. Сєвєродонецьк, керівник – Лісюк С. А.
  3. гурток «Писанкарство»  Конотопської середньої школи №7 ім. Г. Гуляницького, керівник – Тарасенко Оксана
  4. Махоткіна Анастасія (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Писанкарство», керівник – Сташук З. В.)
  5. Печенюк Ірина (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Писанкарство», керівник – Сташук З. В.)
  6. Стадниченко Ганна (Центр народних ремесел для дітей та юнацтва, м. Чернігів, студія художнього розпису, керівник – Стадниченко Т. П.)
  7. Матушевич Наталія (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Писанкарство», керівник – Сташук З. В.)
  8. Глинянчук Данило, Мельник Катерина (Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка», керівник – Стороженко Т. О.)

Іван Приходько

Церемонія нагородження переможців, 8.04.2010, НЦНК "Музей Івана Гончара"

Відзнаки ІІІ ступеня отримали:

  1. Бортник Антон (Київський палац дітей та юнацтва, майстерня «Лозоплетіння», керівник –  Лугова З. І.)
  2. Родина Посполітак (м. Київ)
  3. Конолош Тетяна, Фляшко Олеся, Ковач Наталія, Ковчар Наталія (Хустинський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, гурток «Народні ремесла», керівник –  Пригара О. В.)
  4. Лутков Ростислав (Перевальська  дитяча школа мистецтв, керівник – Луткова О. А.)
  5. Алєйнік Катерина, Кузьменко Руслана, Зайченко Юрій, Богдан Катерина (Центр народних ремесел для дітей та юнацтва м. Чернігова, студія соломоплетіння, керівник –  Гачегова Н. Ф.)
  6. Бай Марія, Данилюк Людмила (Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А. Кримського, студія «Писанки княжого граду», керівник –  Білик О. С.)
  7. Боровікова Лілія (Фастівська школа народної майстерності, керівник – Павленко Н. С.)
  8. Гладій Леся, Поліщук Юлія, Шамралюк Софія, Фролова Іванна, Коленчук Владислав (Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, керівники – Елеон Н.Е., Коленчук О.І.)
  9. Васянович-Кобальчинська Марія (м. Київ)
  10. Бігіч Крістіна (Дошкільний навчальний заклад №387, м. Київ)

Текст — Вікторія Гріго, Мирослава Вертюк
Світлини — Богдан Пошивайло

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1131 людина вже підписалася
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2016.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити